Nowoczesne stodoły w technologii lekkiego szkieletu drewnianego

Rosnąca popularność nowoczesnych stodół jest faktem. Tylko czy znajdziemy wśród tych budynków domy w technologii drewnianej, a konkretnie w lekkim szkielecie drewnianym?  No właśnie, do niedawna był z tym problem. Większość stodół realizowana była w murze, czyli tradycyjnej metodzie wznoszenia domów. A co z kanadyjczykami, skandynawską technologią z najbardziej ekologicznego surowca, jakim jest rzecz jasna - drewno certyfikowane, suszone komorowo i czterostronnie strugane? 

Projekty nowoczesnych stodół w szkielecie

Nasz partner w dziedzinie technicznej - pracownia projektowa PRO ARTE - stworzyła ofertę nowoczesnych stodół. Znajdziecie wśród nich projekty o zróżnicowanym metrażu powierzchni użytkowej. Minimaliści obawiający się biurokracji mogą wybrać budynki na zgłoszenie z kolekcji LIDO oraz MOCA. Tworzy je kilkanaście wariantów projektów: letniskowych, ocieplonych letniskowych, mieszkalnych. Są ogrzewane wolno stojącym piecykiem, kozą lub pompą ciepła, ewentualnie multisplitem (klimatyzacją). 

 

Lepsze są większe, a większe to lepsze?

Kolejna kategoria to także projekty na zgłoszenie, ale tym razem do 70 metrów kwadratowych powierzchni zabudowy. Piękna i funkcjonalna strefa dzienna na parterze oraz strefa nocna na poddaszu dopełniają całości. Do tego można sobie dostawić gustowny garaż również w stylu nowoczesnej stodoły. Takim duetem idealnym, który chętnie dla Państwa postawimy jest LA PAMPA 2 oraz G351 - oczywiście w szkielecie drewnianym. 

SEVILLA 6A, czyli dobrze nam znany domek po imponującym faceliftingu

Znacie nasz samograj? Jeden z najczęśćiej budowanych przez nas obiektów? To SEVILLA - sami zobaczcie 

A nowa odsłona, to już zupełnie inna bajka. Nie ma wnęki przy wejściu, jest nowocześnie i stylowo, do tego usunięto okapy, a dach pokryto blachą na rąbek - dodano do tego okna, od których trudno oderwać wzrok. Budynek zwieńczono segmentem garażowym: 

 


Zobacz także